Strojní omítky | Omítky
20273
page,page-id-20273,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-1.6,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

Omítky

Vnitřní omítky

Jak už jsme zmínili, vnitřní omítky realizujeme, a rádi. Nejsme totiž tolik závislí na počasí. Pokud máte připraveny veškeré instalace a rozvody, stačí nás pustit do prostor, které potřebujete omítnout. Strojní omítání, moderní a rychlá technologie, posune Vaše vnitřní prostory o pořádný kus blíž užívání.

 

Nezáleží na tom, jestli máte novostavbu, jestli provádíte rekonstrukci, nebo potřebujete nahodit novou omítku v několika místnostech, či opravit poškozené stávající omítky. Vždy jsme Vám k dispozici.

 

Povrchová úprava omítek už může být jen tečkou za naší prací. Vybrat lze výmalbu či dekor, to vše v návaznosti na zvolený typ omítky. Stále velmi rozšířená štuková omítka ne vždy uspokojí náročného zákazníka, který potřebuje perfektně hladkou omítku v každém centimetru plochy. Pokud chcete například využít stěnu, jako tabuli k poznámkám, kreslení a skicám, skvělou hladkost Vám zajistí omítka stěrková.

 

Dále realizujeme vnitřní omítky sádrové a to jak hladké, tak zrnité.

 

Pokud váháte, jaký typ vnitřní omítky zvolit, nebojte se  a kontaktujte nás. Rádi Vám poradíme a podle Vašich potřeb doporučíme tu pravou omítku pro Váš účel.

Jaké druhy omítek realizujeme?

Vápenocementové

Pro vápenocementové omítky si vše předem připravíme. Upravíme přechody jednotlivých stavebních materiálů a rohy vyzbrojíme kovovými lištami, lépe pak odolávají užívání stavby a roh je pevný a přesný. Po přípravě přecházíme na samotné omítání. Podle prostor, ve kterých Vám budeme omítky aplikovat, lze také volit hrubost zrna. Přecijen ve sklepě není potřeba nejjemnějšího zrna. Jádrová omítka je stříkána v předepsané tloušťce, pohybující se mezi 1,5 – 2 cm. Záleží na tom, jak šikovný byl zedník.

 

Stažením této vrstvy vznikne základní rovina, která je po zatuhnutí dále upravena zaškrábnutím a tím už se téměř dostaneme do finále. Po vyschnutí jádrové omítky naneseme štuk. Po nanesení a vyhlazení štukové vrstvy už omítka plně lahodí oku a je připravena k malířské práci.

 

Štuková omítka je stále v kurzu. Je to desítkami let prověřená technologie, která má výborný poměr „výkon/cena“. Neustálé inovace výrobců omítkové směsi vylepšují a zdokonalují jejich vlastnosti a díky tomu je tento druh omítek na stále lepší a lepší úrovni.

Sádrové, vápenosádrové a hliněné omítky

Popis k těmto méně využívaným druhům omítek připravujeme. Jakmile připravíme znění srozumitelné naprosto rpo každého, zveřejníme jej.

Jaké jsou výhody strojního omítání?

Výhody strojního omítání začínají již u materiálu. Vše je připravené a promíchané ve správném poměru a Vy nemusíte mít obavu, že Vám omítka po čase „odstřelí“ kvůli nedokonale prohašenému vápnu. Pokud máme shrnout výhody v několika slovech, pak jsou následující:

Stálost kvality použité směsi, minimální ztráta materiálu, přesnost, rychlost a úspora financí.

Malířské práce

Aby omítka lahodila oku dokonale, je potřeba provést ještě malbu. Rádi Vám doporučíme materiál, který nejlépe sedne místu a Vašim potřebám. Nejsme designéři, jen se řídíme selským rozumem a Vašimi požadavky. Na výmalbu používáme materiály praxí prověřených zahraničních i domácích výrobců.

 

Začínáme pečlivou přípravou prostor, aby – když už se to stane – kapka, která nepadne na správné místo, udělala co nejmenší neplechu. Po výmalbě nám to velmi usnadňuje úklid a můžete s prostory dříve pracovat dál. Rychlost výmalby je částečně dána také složitostí aplikace a správným postupem, který určuje výrobce. Vše dodržujeme, protože je lepší dělat věci pořádně napoprvé, než je pak opravovat.

  • malířské nátěry
  • stříkané malby
  • dekorační a plastické omítky
  • benátské štuky
  • patiny, batiky, antické zeminy
  • stropní kazety a dekorační lišty
  • protiplísňové nátěry
  • penetrační nátěry